Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Nasze sklepyNOWY TARG
ul. Niwa 23a
tel/fax: +48 18 264 93 59
sklep/serwis - kom. 500 44 44 15Symulator rat

Nasz kurier

Facebook

Statystyki

Produktów:
12954
Kategorii:
868
Nowości:
0
Promocje:
108

Producenci

Start

Rozpoczynając przygodę z samochodami sterowanymi musimy sprecyzować nasze oczekiwania względem tego sportu.

Początek, czyli wybranie pierwszego samochodu może być kłopotliwe ponieważ nie można się kierować wyglądem samochodu, ponieważ ostateczny wygląd w większości może zależeć tylko i wyłączenie od fantazji i zasobności portfela.

Musimy się zdecydować czy chcemy aby pierwsze auto to był tani model do nauki oraz sporadycznej jazdy, czy tez droższy i bardziej skomplikowany.

Na samym początku najlepiej zdefiniować jaki budżet możemy przeznaczyć na model, ponieważ będziemy decydować o zestawach zaczynających się od 600-700 pln za wszystko, aż po najbardziej zaawansowane modele których ceny mogą sięgać nawet 3000pln lub więcej w zależności od użytych akcesoriów.

Po tym jak zdecydujemy się na kwotę jaką chcemy wydać powinniśmy się zastanowić nad zastosowaniem modelu, mamy wybór od modeli które nadają się wyłącznie na przygotowane tory i zalecane dla doświadczonych modelarzy, poprzez modele na nawierzchnie mieszane które dobrze się spisują na asfalcie, ale zarówno po podwórku można nimi jeździć, aż po modele terenowe, które pomimo że będą jeździć po asfalcie, nie są do tego zaprojektowane. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, czy w okolicy jest miejsce do jazdy, lub jeśli jesteśmy zainteresowani startami w zawodach, i jeśli tak to warto zapoznać się z przepisami, żeby wybrać model zgodny z istniejącą klasą.

Następnym krokiem jest wybranie rodzaju napędu, mamy wybór między napędem spalinowym lub elektrycznym. Jeden i drugi ma zalety, i podam tylko te najważniejsze. W wypadku spalinowych silników zaletą oprócz realizmu (dźwięk, spaliny), jest zwykle większa moc, i fakt ze aby wymienić silnik na mocniejszy nie zawsze musi się to wiązać z wymiana innych komponentów, wada może być to, że silnik trzeba regulować, co na początku sprawia trudności, ale z czasem przestaje być to problemem.

W wypadku silników elektrycznych problemem jest to ze silniki są albo słabe - zwykle te dodawane do zestawów, i im mocniejszy silnik tym lepszy musi być do niego regulator obrotów, dodatkowa wadą silników elektrycznych jest to, że im mocniejszy silnik tym wymaga więcej uwagi, i częstszego serwisowania, zaletą jest cisza, brak spalin, oraz fakt ze po wyładowaniu pakietu można podłączyć kolejny i jeździć dalej.

I w wypadku napędu spalinowego, oraz elektrycznego będziemy zwykle potrzebowali dodatkowych akcesoriów, w wypadku modeli spalinowych wartość dodatków może wynosić od 150-300 pln, podobnie przy modelach elektrycznych.

Kiedy wszystkie poprzednie pytania zostały zadane, i jest na nie odpowiedz, jest jeszcze jedno pytanie, czy chcemy model w wersji gotowej do jazdy (RTR) który zwykle wystarczy wyposażyć w 8-12 paluszków (AA), oraz pakiet w wypadku silnika elektrycznego lub paliwo w wypadku spalinowego.

Aż po zestaw do złożenia (KIT) który zwykle jest droższy, w większości przypadków do zestawu do samodzielnego montażu będziemy musieli dokupić aparaturę, oraz napęd - lecz przez to będziemy mogli użyć lepszych niż standardowe akcesoriów.

Jednym z istotnych punktów jest także dostęp do częci zamiennych, nie ma się co oszukiwać częci będą pękać, ponieważ samochody jeżdżą szybko i trzeba trochę czasu żeby nauczyć się je kontrolować, dlatego szybki i bezproblemowy dostęp do częci zamiennych, jak i do pomocnych informacji może się okazać niezastąpiony.

Po dobrym przemyśleniu większości powinna być już w miarę zdecydowana jaki chce samochód, ale podkreślam nie można się dać oszukać pozorom, wygląd samochodu nie zawsze musi świadczyć o jakości i jego wartości, dlatego lepiej się dwa razy zastanowić, niż póniej żałować zakupu.

Sposób płatnościNasze sklepy | Koszty dostawy | Opinie z Allegro | Śledzenie przesyłki | Polityka cookies | Regulamin | Napisz do nas

Wersja języczna sklepu: Polski | Angielski | Niemiecki | Słowacki

Copyright © RCModelSport 2013 (18) 264 93 59 500 44 44 15
dks@rcmodelsport.pl Polityka cookies Created by BM Production
stat4u


Sklep internetowy Shoper.pl